(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-2869335675587446", enable_page_level_ads: true });

Historia

Stworzyłem serwis InstaWierszyki.pl z dwóch powodów: pragnienia powrotu do młodzieńczej pasji recytacji wierszy, którą zaszczepiłem w sobie w latach szkolnych oraz chęci odświeżenia portalu cafepl.com, który rozwijałem przez ostatnie 13 lat.

Lwią częścią strony cafepl.com był serwis "Wierszyki", gdzie widniały teksty życzeń i wierszyków na różne okazje. W czasach świetności i największego "prosperity" portalu, w miesiącach jak grudzień lub luty, statystyki odwiedzin tego portalu wpędzały niejedną osobę w zdumienie - 2-3 miliony odsłon miesięcznie

Niestety, portal cafepl.com się zestarzał. Mój brak czasu w ostatnich kilku latach, aby aktywnie zajmować się tym serwisem spowodował, że został trochę zaniedbany i zapomniany.

Idzie nowe!

Postanowiłem zatem, aby odświeżyć formułę serwisu, którym zajmuję się od mojego początku bycia programistą i stworzyć coś nowego. Wyciągnąłem esencję portalu cafepl.com, czyli wierszyki i życzenia, i tak oto narodził się serwis InstaWierszyki.pl, który jest dumną kopią wierszyków z cafepl.com.

Jeszcze nowsze!

Aby zaskoczyć ludzi czymś nowym, dotąd nieznanym w internecie, postanowiłem przypomnieć sobie o mojej młodzieńczej pasji do recytowania tekstów. W czasach szkolnych wygrałem wiele konkursów recytatorskich i krasomówczych, a zakończenie edukacji i przejście w dorosły tryb życia spowodowały, że zapomniałem o tej pasji i jej nie rozwijałem... aż do teraz! Postanowiłem, że co jakiś czas będę prezentował wiersze i wierszyki na InstaWierszyki.pl na wideo w formie recytacji.

Misja

W tym wszystkim jest jeszcze jedna sprawa - misja, jaka kryje się w tle serwisu InstaWierszyki.pl. Chciałbym recytacją i zabawą słowem zarazić innych - aby tak jak ja, interpretowali i recytowali wiersze lub nawet pisali własne. Dzisiaj nie pamięta się o sile słowa, pięknie języka - wszystko dzieje się szybko, szybko się mówi, szybko się pisze, zapominając o pięknie dwuznaczności słów, drugiego dna, głębszego sensu.

InstaWierszyki i zawartość tego serwisu, ma za zadanie o tym wszystkim ludziom przypomnieć.

W przyszłości chciałbym, aby fani serwisu InstaWierszyki.pl sami nagrywali swoje recytacje wierszyków lub wierszy na wideo, aby pokazać ludziom inny sens tekstu, który może być zinterpretowany na tysiące sposobów!

Kim jest twórca InstaWierszyki.pl?

To ja - Bartłomiej Miś :-) Na co dzień jestem programistą i liderem zespołu polsko-angielskiej agencji kreatywnej w Katowicach.

Więcej informacji o mnie znajdziesz na bartekmis.com.

Daj się namówić

Masz fantastyczny wierszyk lub tekst życzeń?

Co tydzień nagrywamy przegląd najlepszych wierszyków tygodnia.
Być może zaprezentujemy Twój - na Youtube i Instagram TV!

Dodaj wierszyk

Dodaj swój wierszyk

Wypełnij ponizszy formularz, aby wysłać do nas Twój wiersz lub wierszyk/tekst zyczeń. Potrzebujemy kilku dni na sprawdzenie Twojego tekstu i jezeli tylko zostanie zaakceptowany, poinformujemy Cię o tym mailowo.